סושיאל מגזין

הסטיגמות המתלוות לדיונים על הנאה מינית

הסטיגמות המתלוות לדיונים על הנאה מינית

הפיכת דיונים על הנאה מינית לפתוחים יותר ופחות טאבו הייתה מטרה מיוחלת של תומכי חופש מיני ברחבי העולם. בחברות רבות מדי, שיחות שמתקרבות לדיון בהנאה מינית נשפטות, מבוישות ונלעגות. כדי להבין טוב יותר ולפרק את הסטיגמה הזו, כדאי להסתכל על הנורמות החברתיות השמרניות שעדיין קיימות בחלקים מסוימים של העולם.

ניתן לטעון כי חוסר הנוחות סביב שיחות על הנאה מינית בולט יותר במקומות כמו ישראל, שבהם הנורמות החברתיות השמרניות עדיין קיימות. הומוסקסואליות, למשל, אינה מקובלת בגלוי בערים גדולות רבות במדינה. כנ"ל לגבי שיחות הקשורות לעבודת מין. אמנם יש יותר ויותר נערות ליווי המגיעות למקצוע כדי להרוויח כסף, אבל הן עדיין מתמודדות עם שיפוט וגינוי מצד גורמים מסוימים באוכלוסייה הישראלית.

אחת הסיבות לכך ששיחות על הנאה מינית נותרות סטיגמות כה כבדות היא משום שדיונים על הנאה מינית אינם חלק מהשיח הציבורי. חינוך מיני הניתן לילדים ובני נוער בישראל, למשל, מוגבל לעתים קרובות למכניקה של יחסי מין, כאשר תשומת לב מועטה, אם בכלל, מוקדשת להנאה או לסיפוק שעשויים לנבוע מהמעשה עצמו. זה משאיר אנשים רבים נרתעים משיחות על הנאה מינית בשל היעדר כל מידע משמעותי.

הדרך הטובה ביותר לאתגר את הסטיגמה האופפת שיחות על הנאה מינית היא באמצעות חינוך. תוכניות המלמדות ילדים ובני נוער על הביולוגיה וההנאה שיכולות לנבוע ממפגשים מיניים יכולות לעזור להביא שיחות על הנאה מינית החוצה. תוכניות אלה צריכות להיות גם חינוכיות על הסכמה ועל החשיבות של כיבוד הגבולות של כל האנשים המעורבים במפגשים מיניים.

על ידי התמודדות עם הסטיגמה של דיון בהנאה מינית באמצעות חינוך, אנו שואפים ליצור שיח ציבורי בריא ופתוח יותר בישראל ובעולם. זה יעזור להקל על שיחות משמעותיות יותר ולטפח תחושה גדולה יותר של אוטונומיה מינית עבור אנשים מכל הרקעים והמינים. אנשים צריכים להיות חופשיים לדון בהנאה מינית מבלי לחשוש שישפטו אותם או יביישו אותם.

"חיפה: נווה מדבר של שלום במזרח התיכון"

חיפה, העיר השלישית בגודלה בישראל, שוכנת לחופה הצפוני של המדינה, על רקע הר הכרמל המלכותי ומשקיפה על הים התיכון. במרחק קפיצה בלבד ממקומות כמו נצרת והכנרת,…

"חיפה: נווה מדבר של שלום במזרח התיכון"

9 פטישים ידועים ומקורותיהם

פטישים מיניים אינם מושג חדש. למעשה, ניתן למצוא אזכורים לפטישים לאורך ההיסטוריה, שראשיתה בתקופה המצרית העתיקה. נאמר שאנשים בטקסטים דתיים מתרגלים פטישיזם. אבל מה הם בדיוק…

9 פטישים ידועים ומקורותיהם

בת ים – פנינה לא מוערכת על הים התיכון

ממוקמת על הים התיכון, דרומית לתל אביב, בת ים היא פנינה ישראלית לא מוערכת מספיק שמחכה להתגלות. לעיירת חוף זו תרבות תוססת והיסטוריה ייחודית שהקנו לה…

בת ים – פנינה לא מוערכת על הים התיכון