סושיאל מגזין

9 פטישים ידועים ומקורותיהם

9 פטישים ידועים ומקורותיהם

פטישים מיניים אינם מושג חדש. למעשה, ניתן למצוא אזכורים לפטישים לאורך ההיסטוריה, שראשיתה בתקופה המצרית העתיקה. נאמר שאנשים בטקסטים דתיים מתרגלים פטישיזם. אבל מה הם בדיוק פטישים? ולמה הם כל כך פופולריים בחברה המודרנית?

אתר מומלץ- pride.org.il
פטיש מיני מוגדר כעניין מיני בחפץ או בחלק גוף שנמצא מחוץ למה שנחשב להתנהגות מינית קונבנציונלית או נורמלית. חפצים או חלקי גוף אלה מעוררים גירוי או סיפוק מיני, והופכים את מושא תשוקתו של הפטישיסט למקור הסיפוק המיני שלהם.

פטישים יכולים להשתנות מאוד מבחינת עוצמתם, היקפם וביטוים. חלק מהפטישים מקובלים ואף נחגגים בתרבויות מסוימות, בעוד שאחרים נחשבים בלתי מקובלים מבחינה חברתית. כך או כך, פטישים הם עניין של בחירה אישית שהם אינדיבידואליים מאוד, ויש לכבד אותם ככאלה.

בפוסט בבלוג זה, נחקור כמה מהפטישים הנפוצים ביותר ומקורותיהם.

1. פטיש כף רגל – פטישים לרגליים הם אחד הפטישים הנפוצים ביותר, עם וריאציות הכוללות פולחן רגליים, מציצת בוהן ופטישיזם נעליים או מגפיים. מקורם של פטישים ברגל מיוחס לעתים קרובות לסינים העתיקים, אם כי סביר להניח שהוא קיים הרבה יותר זמן. בתרבויות מסוימות, זה נתפס כצורה של פולחן דתי, בעוד שבאחרות, זה נתפס כסימן של כניעה נשית.

2. שעבוד/BDSM – שעבוד ו-BDSM (ראשי תיבות של שעבוד, משמעת, שליטה, כניעה וסאדו-מזוכיזם) הם צורות של משחק קינק בהסכמה. בעוד המרכיבים השונים של תרבות BDSM קיימים מאז ימי קדם, הגלגול המודרני של BDSM מיוחס במידה רבה לקבלתו בשנות השבעים.

3. נבגד – נבגד, או שיתוף בעל, הוא פטיש שבו בעל הנבגד (בדרך כלל קוק זכר) נהנה לראות את בת זוגו עוסקת בפעילות מינית עם אדם אחר. פטיש זה הוא האמין שמקורו ביוון העתיקה והוא עדיין פופולרי היום.

4. מציצנות – מציצנות, או מציצנות, היא פטיש שבו המציצן מפיק הנאה מינית מצפייה בבן זוגו עוסק בפעילות מינית עם מישהו אחר. פטיש זה מקורו ככל הנראה בתרבות היפנית, שם הוא נתפס כסימן של כבוד והערצה.

5. דומיננטיות/כניעה – דומיננטיות וכניעה (הידועות בחיבה כ-D/s) היא צורה של BDSM שבה אנשים מחליפים כוח ומוותרים על שליטה בהסכמה. פטיש זה מקורו ככל הנראה בתקופה הוויקטוריאנית, שבה דינמיקת הכוח בין האוהבים נחשבה לתפנית משמעותית.

6. פטישיזם – פטישיזם הוא פטיש שבו הפטישיסט שואב עוררות מינית והנאה מחפץ או מחלק גוף. זה יכול לכלול כל דבר, החל מעור ועד לטקס ועד הלבשה תחתונה לכפות רגליים. חפצים בעלי משמעות מיוחדת לפטישיסט עשויים להיות מבוקשים מאוד, ופטיש זה התפתח ככל הנראה מתוך צורך תרבותי להבין ולקטלג טוב יותר התנהגות מינית.

7. משחק תפקידים – משחק תפקידים הוא סוג של BDSM שבו המשתתפים לוקחים על עצמם תפקידים מסוימים, בדרך כלל בצורה מתוסרטת, כדי ליצור חוויה מינית או פסיכולוגית סוחפת. הוא האמין שמקורו בשנות השבעים, שבו אנשים החלו לחקור ולהתנסות עם פעילויות BDSM שונות.

8. משחק גיל – משחק גיל הוא סוג של משחק תפקידים שבו שני משתתפים או יותר מניחים גילאים מסוימים. זה יכול לכלול כל דבר, החל מתרחישים של אבא/בת ועד לתפקידי טיפוח או משמעת. מקורו ככל הנראה במאה ה-19, כאמצעי לחקר תשוקות אסורות וטאבו.

9. משחק סנסציה – משחק סנסציה הוא סוג של BDSM שבו הנאה נגזרת מיצירת תחושה על הגוף. זה יכול לכלול כל דבר, החל ממשחק השפעה (כגון מכות או מלקות) ועד משחק טמפרטורה (שימוש בחפצים חמים או קרים כדי לעורר את הגוף). הוא האמין שמקורו ביפן, כצורה של אמנות ארוטית.

לא משנה איזה פטיש, חשוב לזכור שיש לכבד ולחגוג את כל צורות המשחק בהסכמה. מי שמתרגל פטישים צריך לעשות זאת באחריות, ולעולם לא בלי לקבל תחילה את הסכמתם המפורשת של בני זוגו. יתר על כן, חקירת פטיש צריכה תמיד להתרחש בסביבה בטוחה. אחרי הכל, הסכמה היא המפתח!

חמישה דברים שכדאי לדעת על מועדוני חשפנות

מועדוני חשפנות הם מקומות המתמחים במתן בידור למבוגרים על ידי העסקת רקדנים אקזוטיים או חשפניות הרוקדות לשעשוע האורחים. למרות שהסביבה מיועדת בעיקר להנאה חזותית ומישושית, לעתים…

חמישה דברים שכדאי לדעת על מועדוני חשפנות

בלוג סקס: מדריך לכתיבה וקידום התוכן המקוון שלך

בלוגי סקס הוא סוג של ביטוי דיגיטלי כי הוא צובר במהירות פופולריות. מכיוון שהוא מציע דרך קלה לאנשים לתעד ולדון בחוויות המיניות הייחודיות שלהם, מספר גדל…

בלוג סקס: מדריך לכתיבה וקידום התוכן המקוון שלך

רמת גן: המקום שבו היסטוריה עתיקה, תשתיות מודרניות ואוכלוסייה מגוונת מתקיימות זו לצד זו

רמת גן, הממוקמת בצפון הארץ, היא עיר עם אוכלוסייה מובחנת ומגוונת, נופים יפהפיים והיסטוריה עשירה וארוכת שנים. מחיי לילה תוססים ומסעדות בעלות שם עולמי ועד לאתרים…

רמת גן: המקום שבו היסטוריה עתיקה, תשתיות מודרניות ואוכלוסייה מגוונת מתקיימות זו לצד זו